Sağlık Bilimleri Fakültesi


 Sağlık Bilimleri Fakültesi Akademik Kurulu Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirildi


İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi (SBF), Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri Kuruoğlu, Prof. Dr. Nail Öztaş ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat Mutuş ile akademik kurulunu çevrimiçi olarak gerçekleştirdi.
SBF Dekanı Prof. Dr. Rıfat Mutuş öğretim üyelerinin akademik çalışmaları ve güncel literatüre katkıları bağlamında SBF’nin her geçen gün olumlu yönde gelişim gösterdiğini dile getirerek konuşmasına başladı. Konuşmasının devamında bölüm bazlı doluluk oranları hakkında kısa bir bilgi verdi.

Prof. Dr. Rıfat Mutuş, “Sorumluluk bilinci ile yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin donanımlı birer sağlık personeli olarak ulusal ve uluslararası düzeyde başarılarını artırmaya yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.” ifadesinde bulundu. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nail Öztaş sözlerine şu ifadeyle başladı: “SBF kalite yönetimi açısından önde gelen fakültelerimizden biridir. Bu konuda Sağlık Bilimleri Fakültesi yönetimi ve öğretim üyelerine buradan teşekkürlerimi sunuyorum.” Yapılacak her türlü çalışmanın topluma ulaşması ve insanlığa katkı sağlaması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Nail Öztaş, Biyo-Elektronik teması üzerine T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOSGEB iş birliği ile kurulan ‘Gelişim Biotech Tekmer’ kuluçka merkezi hakkında faydalı bilgiler aktardı. Öztaş, “İGÜ Avcılar yerleşkesi Gökdelen (Tower) binasında konumlanan kuluçka merkezimiz ile yeni fikirleri ve teknolojileri ürüne dönüştürmek üzere girişimcilere destek vermeyi hedeflemekteyiz.” açıklamasında bulundu.

Toplantının devamında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Kuruoğlu 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı değerlendirmesinde bulundu. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı ile ilgili alınması gereken tedbirlere değinen Kuruoğlu, uzaktan eğitimle çevrimiçi yapılan ders ve sınavlara yönelik dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında öğretim üyelerine bilgi vererek sorun yaşamamaları adına bahar dönemi için ön hazırlık yapmalarında fayda olacağını ifade etti. SBF öğretim üyelerinin yönelttiği soruları yanıtlayan Prof. Dr. Rıfat Mutuş toplantıya katılım sağlayan öğretim üyelerine teşekkürlerini ileterek toplantıyı sonlandırdı.


Haberler

Tüm Haberler