Sağlık Bilimleri Fakültesi - sbf@gelisim.edu.tr

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce)
 Erasmus+ Personel Hareketliliği kapsamında Dr. Simona Daciana Birsan, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesinde ağırlandı


İstanbul Gelişim Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Türkçe-İngilizce Bölümü, Erasmus+ Personel Eğitim Verme Hareketliliği kapsamında, Sayın Dr. Simona DACIANA BIRSAN’ı, 03.05.2023 tarihinde kurumumuzda ağırladı.


Dr. Birsan, Romanya’da bulunan Ordea Universitesinde, Tıp Fakültesi ve Medikal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak akademik hayatına devam etmekte. Ayrıca Klinik Rehabilitasyon Hastanesi Felix Spa'da romatolojik hastalığı olan danışanlara konsültasyon sağlamakta.

Hareketlilik kapsamında, öncelikle İstanbul Gelişim Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfat MUTUŞ ve sonrasında da İstanbul Gelişim Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. S. Arda ÖZTÜRKCAN, Sayın Dr. Birsan ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi ve kurumlar arası gelecekte gerçekleşebilecek olan ortaklıklardan bahsedildi. Sonrasında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Türkçe-İngilizce Bölümü Başkan Vekili Dr. Öğr. Üyesi Gülşah KONAKOĞLU öncülüğünde, bölümde görev alan diğer öğretim görevlisi ve üyesi fizyoterapistler, Sayın Dr. Birsan ile tanışma fırsatı buldu.

Uzmanlaşılan alanlar, ortak proje ve gelecek çalışmalar için fikir alışverişinde bulunuldu. Sağlık Bilimleri Fakültesi sınıfları ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Laboratuvarları konuğumuza gezdirildi ve hareketliliğin sonunda Sayın Dr Birsan’ın, dünyada ve ülkemizde yaygın olarak görünen romatoid artirit ve ankilozan spondilit patolojilerinde rehabilitasyon konusu ile ilgili ‘Rehabilitation in rheumatoid arthritis and ankylosing spondylitis’ adlı bilgilendirici eğitimi gerçekleşti.